ცხრა არასამთავრობო ორგანიზაცია „მიგრაციის საკითხების ადვოკატირების ქსელში“ გაერთიანდა
საქართველოს სხვადასხვა რეგიონში მომუშავე ცხრა არასამთავრობო ორგანიზაციამ, დღეს, „მიგრაციის საკითხების ადვოკატირების ქსელი“ დააფუძნა.
ქსელის შექმნის შესახებ მემორანდუმს შეუერთდნენ „უფლებები საქართველო“,  საინფორმაციო სამედიცინო-ფსიქოლიგიური ცენტრი „თანადგომა“, სამცხე-ჯავახეთის რეგიონული ასოციაცია ,,ტოლერანტი“, „საქართველოს კარიტასი“, „მიგრაციის ცენტრი“, „ტოლერანტობის და მრავალფეროვნების ინსტიტუტი“, ასოციაცია „მერკური“, „Tok-TV“ და „აფხაზინტერკონტი“.
ქსელის წევრი-ორგანიზაციები იმუშავებენ საქართველოში მიგრაციის საკითხების გარშემო არსებული პრობლემების გამოვლენასა და გადაჭრაზე. კერძოდ, ჩაატარებენ ერთობლივი კვლევებს, შეიმუშავებენ რეკომენდაციებსა და საკანონმდებლო წინადადებებს, განახორციელებენ მიგრაციის საკითხების ადვოკატირებასა და ლობირებას.
ქსელის საქმიანობას კოორდინაციას უწევს „უფლებები საქართველო“.
ქსელი შეიქმნა პროექტის - „სამოქალაქო საზოგადოების ორგანიზაციის ქსელის შექმნა მიგრაციის საკითხების გადასაჭრელად და საქართველოში მცხოვრები მიგრანტების სამართლებრივი დახმარება“ - ფარგლებში, რომელსაც „უფლებები საქართველო“ მიგრაციის საერთაშორისო ორგანიზაციის (IOM) მხარდაჭერით ახორციელებს.

Nine CSOs Established the Advocacy Network for Migration Issues (ANMI)
Nine civil society organizations working in various regions of Georgia established the Advocacy Network for Migration Issues (ANMI).
The memorandum of cooperation was signed today by “Rights Georgia”, “Tanadgoma” - Center for Information and Counseling on Reproductive Health, Samtskhe-Javakheti Region Association “Toleranti”, Caritas Georgia, “Migration Center”, “Tolerance and Diversity Institute”, Association “Merkuri”, “Tok-TV”, and “"Abkhazintercont".
The ANMI member organizations will join efforts in identifying and solving migration-related issues. Specifically, the network members will prepare studies, recommendations, and legislative proposals, and conduct advocacy on migration issues.
“Rights Georgia” will be coordinating the activities of the network.
The ANMI was launched within the frames of the IOM-funded project - “Establishment of the Network of CSO’s tacking the migration issues and provision of legal assistance to foreign migrants in Georgia”.